• Администратор
  • 14.03.2019
  • 0

فدراسیون فتبال در انتظار ویزه اروپا

دو عضو هیئت بررسی کننده قضیه بدرفتاری‌ها با بانوان فتبال باز که باید در ادامه بررسی‌ها در این باره به بیرون از کشور بروند، همچنان منتظر مانده‌اند تا ویزه رفتن را به اروپا به دست بیاورند.

با گذشت نزدیک به یک ماه از درخواست ویزه اروپا برای دو تن از اعضای هیئت بررسی کننده قضیه بدرفتاری‌ها در برابر بانوان فُتبال باز، آنان هنوز هم ویزه‌های شان را نگرفته‌اند.

دو عضو هیئت بررسی کننده قضیه بدرفتاری‌ها با بانوان فتبال باز که باید در ادامه بررسی‌ها در این باره به بیرون از کشور بروند، همچنان منتظر مانده‌اند تا ویزه رفتن را به اروپا به دست بیاورند.

تیم بررسی کننده قضیه در حالی با مشکل ویزه اروپا روبه‌رو شده است که قرار است تیم فتبال ۲۳ سال کشور که به نام تیم امید افغانستان شناخته می‌شوند باید در رقابت‌های مقدماتی قهرمانی آسیا به مصاف تیم قطر بروند.

در همین حال، لوی سارنوالی می‌گوید که این کار در حال اجراء شدن است.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی سارنوالی، گفت: «اطمینانی را که وزارت خارجه دولت جمهوری اسلامی افغانستان به لوی سارنوالی افغانستان داده است، کار پروسس آن اسناد هم که نیاز است هیئت به بیرون از کشور برود، در حال پروسس است.»

در چنین اوضاعی، بیست‌وسه ‌ساله‌گان فُتبال کشور که به نام تیم امید افغانستان شناخته می‌شوند، تمرینات شان را برای شرکت در رقابت‌های جام مقدماتی قهرمانی آسیا آغاز کرده‌اند.

شماری از بازی‌کنان تیم امید افغانستان می‌گویند که پایان نیافتن بررسی‌های قضیه بدرفتاری‌های جنسی با بانوان فتبال باز، روی فعالیت‌های ورزش‌کاران تاثیرات منفی گذاشته است.

محمدالله منگل، بازی‌کن تیم امید افغانستان، گفت: «بر ورزش کاران اثرهای بدی برجا گذاشته است؛ (اما) تمرینات ما به همان شکل گذشته دوام دارند.»

پیش از این، در پیوند با همین رویداد، وظیفه کرام الدین کریم رییس فدراسیون فتبال افغانستان، از سوی فدراسیون جهانی فتبال برای سه ماه به تعلیق درآورده شده بود و اکنون بازهم برای سه ماه دیگر به تعلیق درآورده شده است.

مجتبی فیض، سرمربی تیم امید افغانستان، گفت: «کار فیفا است، کار ما نیست و هر تصیمی که بگیرد بعد از تحقیقات خود باید هم قبول بکنیم؛ چون ارگانی است که ما زیر اثر آن استیم.»

 با این حال، سرپرست فدراسیون فتبال تأکید می‌ورزد که رفته‌رفته، کارها در این فدراسیون به حالت عادی بر می‌گردند.

محمد یوسف کارگر،  سرپرست فدراسیون فتبال افغانستان، گفت: «تیم‌های ما در مسابقات خود، در مسابقات ساحلی که داشتیم، بیست و سه سال ما عنقریب سفر می‌رود و تیم ملی فتبال ما سفر دارند. روند کاری پیش می‌رود.»

به گفته لوی سارنوالی، بررسی‌ها در باره این پرونده، تا اندازه زیادی در داخل کشور نهایی شده‌اند و در این پیوند، تاکنون از بیش از سی تن بازپرسی شده است.

Поделиться новостью с друзьями:


نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

concert
App Banner