Рӯзнома зиёд, "Тоҷикистон" яктост!

دلیر نظراف: سرودهای من برای شرکت در جشن‌های عروسی نیستند

هرمند معروف کشور دلیر نظراف ضمن یک مصاحبه، دلیل اساسی عدم رشد ایستراد تاجیک‌را توضیح داد. به گفت او در کشور هنوز میدان قوی برای رشد هنرمندان ایستراد موجود نیست.

 “اکثر هنرمندان آنهایی هستند در جشن‌های عروسی شرکت می‌کنند و این چیز هم می‌تواند سد راه رشد استراد شود”،-می‌گوید دلیر نظراف.

 به اظهار نظراف، فعلاً یگانه میدانی که هنرمندان در آنجا هنرنمایی می‌کنند، این صحنه‌های جشن عروسی هستند و دیگر هیچ.

 ضمناً آهنگساز بر این باور است که در آینده نزدیک میدانهای جدید، به مثل کلوبها، گشاده خواهند شد که آن جا هنرمندان نه برای برگزاری جشن‌های عروسی، بلکه برعکس دور هم می‌آیند تا ایجاد کنند و هنر خودرا صیقل دهند.

 دلیر نظراف سبب نپذیرفتن درخواست هوادارانش برای ‌‌شرکت در جشن‌های عروسی را شرح داده، افزود که سرودهای او در جشن‌های عروسی موفیقت پیدا نمی‌کنند.

 به گفته دلیر، دنیای موسیقی او حالا تماماً دیگر است. او هنرنمایی در جشن‌های عروسی‌را خیالاً چنین تصویر می‌کند که «اگر در مابین بزم جشن عروسی نقاشی مصوره‌های خودرا آورده، به تماشا بگذارد و یا شاعری به خواندن اشعار خود شروع کند و آنهارا کسی گوش هم نمی‌کند.

 گذشته از این، دلیر از آن اظهار تأسف نمود که آدمان امروز سراینده‌های موسیقی‌را منبع اساسی پول درآوردند می‌دانند. اما این هنرمند می‌گوید که در موسیقی لذت بردن از همه چیز والاتر است.

-->

Шарҳ

Аввалин шуда шарҳи худро гузоред!

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован.