Рӯзнома зиёд, "Тоҷикистон" яктост!

Featured Video Play Icon

ملا ابوبکر: پسرم برای وطن مردانه جان داد (ویدیو)

  امروز پیر و جوان محله زرافشان پایتخت از ناجوانمردانه کُشته شدن عزت‌الله جوان خون می‌گریند. چون ما اهل ایجاد روزنامه“تاجیکستان”به خاطر تسلیت به خانه مرحوم رفتیم،  پدر مرحوم ملا ابوبکر با دیده گریان پیشوازمان گرفت.

 هر نفر برای تسلیت آمده را سخت به آغوش گرفته، اشک تلخ می‌ریخت.

 به گفت پدر،  عزت‌الله در خانواده فرزند دومین بوده، 26 سال داشت. همگی سه ماه پیش ازدواج کرده بود. اکنون او برای وطن- مادر جایگه گرم خودرا به گور تنگ و سرد عوض کرد. 

 پدر می‌گوید که پسرش عزت‌الله سه روز قبل از این حادثه مرگبار به خانه برای عیادت آنها آمده بود و صبح 5 نوامبر زود از خواب بلند شده، برای رفتن آمادگی می‌دید. هنگام از در خارج شدن سه-چهار بار به عقب نگاه کرده“خیر مادرجان،  خیر“پدرجان”می‌گفت.

 قابل ذکر است که 6 نوامبر ساعت 30/23 دقیقه وقت محلی گروه مسلح به قسمت نظامی مرزبانان “سلطان‌‌آباد”حمله کردند که تلفات جانی به دنبال داشت. این قسمت حربی در ناحیه رودکی، در مرز تاجیکستان و ازبکستان واقع است.

 مرکز مطبوعاتی نیروهای مرزبانی کمیته امنیت ملی تاجیکستان خبر می‌دهد که گروه مسلح 20 نفره نقاب­پوش با استفاده از سلاح آتشفشان به دیدبانگاه شماره 4 “عشق‌‌آباد”، در قسمت نظامی مرزی“سلطان‌‌آباد”حمله کردند.

 این منبع گفته است، حمله‌گران توانسته‌اند در قسمت نظامی 5 مسلسل نوع “کلشنیکاف”را تصرف کنند.

 بر اثر زد و خورد میان نیروهای قدرتی تاجیکستان و گروه مسلح 15 حملور کُشته شده، 5 نفر آنها دستگیر شده‌اند.

 در این درگیری 1 کارمند نهاد مرزبانی و 1 کارمند وزارت کشور به هلاکت رسیده‌اند.

 کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان اعلام کرد که حمله مذکوررا گروه تروریستی داعش انجام داده است.

-->

Шарҳ

Аввалин шуда шарҳи худро гузоред!

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован.