• Администратор
  • 16.05.2019
  • 0

اسرائیل 50 فلسطینی‌را زخمی کرد

 در نتیجه اعتراض‌های به مناسبت 71- مین سالگرد «نکبه» (روز بدبختی) در مرز اسرائیل و نوار غزه حدود 50 فلسطینی زخمی شدند. در این باره خبرگزاری reuters اطلاع می‌دهد.

به اطلاع ارتش اسرائیل، در اعتراضات حدود 10 هزار نفر شرکت دارند. روز 15 می معترضان به جانب سربازان اسرائیل سنگ پرتاب و به گفته شاهدان، نظامیان در پاسخ از گلوله‌های پلاستیکی و گاز اشک‌آور استفاده کردند.

وزارت بهداشت فلسطین جراحت برداشتن ساکنان خودرا شرح نمی‌دهد.

فلسطینیها در ساحل غربی نیز تظاهرات برگزار کردند، ولی در باره درگیری جدی معترضان با نظامیان اسرائیل در آن منطقه اطلاع داده نمی‌شود.

سال جاری قبل از روز «نکبه» نزاع دیگری میان فلسطین و اسرائیل سر زد. یک نشان‌زن فلسطینی دو سرباز اسرائیلی‌را زخمی کرد و نیروهای هوایی اسرائیل در پاسخ موضع‌های گروه «حماس»را هدف قرار دادند که در نتیجه دو فلسطینی جان دادند. سپس از جانب غزه به اسرائیل صدها موشک پرتاب شد که چهار ساکن اسرائیل‌را کُشته، دهها تن دیگررا زخمی کردند. در نتیجه ضربه‌های ارتش اسرائیل 20 ساکن فلسطین کُشته شدند.

بعضی از کشورهای عربی ماه می سال 1948 به قرار سازمان ملل متحد در باره تأسیس دولتی با نام اسرائیل ناراضایتی بیان کرده، ضد نیروهای مسلح آن عملیات نظامی‌را به راه ماندند. اسرائیل به حمله‌ها پاسخ گفته، یک قسم زمین کشورهای عربی‌را اشغال کرد. در جهان عرب این حادثه با نام «نکبه» معروف است.

Поделиться новостью с друзьями:


نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

App Banner