Рӯзнома зиёд, "Тоҷикистон" яктост!

Beeline запустил собственный мессенджер «Салом»

Душанбе, 15 февраля, tajikistantimes.tj — ООО «Таком», предоставляющая услуги под торговой маркой Beeline Таджикистан, сообщает о запуске собственного мессенджера с таджикским интерфейсом под названием “Beeline Salom”.

Это приложение позволяет совершать и получать голосовые звонки, обмениваться сообщениями, организовывать чаты в рамках данного приложения по всеми миру — бесплатно.

Приложение Beeline Salom отечественный аналог популярных сервисов WhatsApp, Viber и Telagram. Отличительной особенностью приложения является то, что оно разработано с учетом национального колорита Таджикистана – в нем имеются яркие стикеры в национальном стиле. В приложении также отображается текущий баланс абонента. Стоит отметить, что помимо русского и английского, приложение доступно также на таджикском языке, что облегчает его использование таджикоязычным пользователям.

Комментируя данное событие, коммерческий директор ООО «ТАКОМ» (TM Beeline) Александр Атаманов отметил: «Мы разработали приложение с целью сделать общение для абонентов Beeline максимально выгодным и удобным. Уверен, что наш мессенджер будет популярен, причем не только среди наших клиентов, поскольку он доступен пользователям других мобильных операторов»

Мессенджер «Beeline Salom» дает возможность совершать и принимать вызовы от других локальных операторов Таджикистана. Пользователи так же могут добавлять и редактировать свои персональные данные (имя, фото, статус сообщения). Все что необходимо для этого наличие подключения к сети Интернет. Причем для абонентов Beeline приложение абсолютно бесплатно, то есть при его использовании не будет расходоваться интернет-траффик. Из приложения можно звонить абонентам Beeline по специальной цене.

Приложение позволяет совершать и принимать звонки как внутри приложения, так и на обычные мобильные или стационарные номера Республики Таджикистан с любой точки мира по выгодным тарифам.

«Beeline Salom» доступен как на телефоне, так и на компьютере.

Приложение “Beeline Salom” сейчас находится на BETA тестировании и доступно в GooglePlay и AppStore. На период тестирования звонки абонентам Beeline бесплатно.

Все комментарии

130 comments for this article
  1. Дилшод 16.04.2017 03:28

    Как полӣзоват лалом как приглаисит

    • Махмадали 22.04.2017 20:06

      Салом чанд сум мехра дар минут

    • мехрожиддин 28.06.2017 17:37

      Барои чи мо як номер дорем 20 код омадестае

      • Амирали 22.10.2018 17:07

        Салом бародар симкарти ман код на додестай чикор кунем ки код тийа номером 919243462

    • Салохиддин 25.08.2017 12:43

      Здравствуйте я забыл пароль свой Почему мне не отправляете

    • Фуркат 29.07.2018 12:20

      Салом алекум барои Чи кор накадестай

    • Айнидин 01.08.2018 11:36

      Почему не работает салом

    • Сарвар 06.08.2018 18:06

      Когда салом будет работать

    • Абдулвохид 27.02.2019 23:46

      Чхели хуе кунйм билаен салом

  2. мигрант 28.04.2017 13:23

    Я не могу дозвониться дамой. Как можно звонить? объясните пожалуйста

    • Тохири Панчи 28.04.2017 16:02

      Скоро узнаешь БАРОДАР))

  3. Тохири Панчи 28.04.2017 16:01

    Пара советов, когда проектируете приложение
    думайте заранее как удержать пользователей,
    моментально чините баги которые находят
    ваши пользователи, если баг починить не
    удаётся то просто выложите пустую версию с
    описанием как обойти проблему.
    Пользователи это оценят и начнут вам
    больше доверять вам как разработчику и
    паблишеру.
    Ну и напоследок. Немножко статистики за 5
    месяцев существования ~80.000 скачек,
    15.000 активных пользователей, доход с
    рекламы около 300$.
    Приложение на мой взгляд имеет неплохой
    потенциал, проблема с оттоком пользователей
    решена, сейчас переделывается концепция
    приложения на более комфортную для
    пользователей. Параллельно, делается IOS
    версия. Планирую вывести его на 400$-500$
    дохода в месяц.
    В следующий раз, расскажу как выбирать
    рекламного провайдера и чем они
    отличаются)))

  4. Тохири Панчи 28.04.2017 16:05

    В этом приложения есть еще не доработки парога мало-функцианальное(((

  5. Тохири Панчи 29.04.2017 07:22

    Приложение поддерживает большинство
    устройств на Android. icon. «Лучшая
    защита компьютера от вирусов это его не
    включать!» Так же и здесь)

    • Сохиб 13.08.2017 01:34

      Я только только подключился у меня на счету ноль..и я не могу обычный звонок делать.скажите пожалуйста от этого приложении можно ли совершать обычный звонок как в Чи гап?

  6. Дилшод 30.04.2017 03:46

    Эээ нафахмидам чихел занг занам намешава ягонхел

    • Авзалшо 21.07.2018 00:29

      Номера набирать мекуни трубкара мечуки салому GSM мерора чсм ма мечуки звонок меравад тамом

  7. Авазбек 09.05.2017 18:46

    Дар як минут чан дирам мегирад ба операторхои дигарии Точикистон

  8. АБДУЛЛО 15.05.2017 10:30

    Салом билай кор накадестай сабаб чи

    • The-boy Pyanj))) 15.05.2017 18:52

      Ай хаму вацапу имои бобогимон намонем)))))

      • диловар 24.05.2017 21:05

        Уважаемый. Создатель этого программы будет так добры скажите почему код подтверждение не доходит до меня в Москву на номер 915708722

        • Тохир ︻气デ═一 ⇒ ♥ Панч 25.05.2017 12:27

          Танхо БАРОИ дохили Точикистона)

  9. диловар 22.05.2017 18:27

    Почему стало плохо работает программа Салом вел единственное связь которое можно разговаривает с Душанбе родными из России просил перерегистрироваться я сделал,но синхронизатьция меня задолбало у меня отец болен и мне часто надо звонить а чёртово программа просить синхронизатьцию нельзя убрать эту функции надоела уже ребята на нас русский даже смеются что толком Душанбе нечего нормального неможит создат без русскых

  10. мусо 23.05.2017 00:57

    хози корнакадестай барои чи боща

    • ︻┳ั芫ี ┳═─┵ ⊙⊙⊙3 30.05.2017 07:08

      ИН факат барои дохили точикистонай,да Россия и кор намекна!!!
      Барои ФР дигарай приложения.

      • Абдуфатох 03.06.2017 16:18

        Чи хел регистрация мекуни бфамон илтимос.

  11. мухочир 05.06.2017 13:35

    чиба корнамекуна

    • ︻┳ั芫ี ┳═─┵ — ->Панчи-boy 05.06.2017 14:40

      Ранги хами имо-ра регистрация мекни-ку…хамишам ранги имо )))

  12. Субхониддин 13.06.2017 02:40

    Хами салом Билайн чихел регистрации кунем хеч тугри намегира номер дар ТЧ ай ма дар Москва коды намерава

  13. +9256155750 номер бтен ята 14.06.2017 02:43

    Номер бтен ята +79256155750

    • собир 14.06.2017 15:08

      дар хамин номери билайни россияда зарегистрироватца кун кодш миёя

  14. собир 14.06.2017 15:11

    дар номери билайни россияда регистрация кун кодш миёя необизателнахай номри билайни точикистон

  15. Муродбек 19.06.2017 22:20

    Ачоиб чиз якум минуташ 016 дирам далши бе пул чанкае гапзани

  16. точиддин 08.07.2017 12:04

    ноутбукда чи хел скачат кадан даркор ё ягон хел приложения даркор

  17. Мтс 16.07.2017 19:27

    Ҳамаш друғ бдай дига кор накадестай

  18. Журабек 18.07.2017 13:17

    Я деньги положил а на счету не поступает почему? Может и объяснит ?5ти ден жду но не дождусь

  19. Журабек 18.07.2017 13:20

    Не давно открыл салом 5ти ден Я в Россия открыл

  20. Сохиб 13.08.2017 01:35

    От сюда обычный звонок можно совершать или только на (салом) можно ? Почему то не могу звонить

  21. билайн 18.08.2017 17:54

    Приложения пока недоработки ещё по стараемся чтобы сделать все возможность для все пользователей!

    • Амин 26.08.2017 11:39

      У меня номер Билайн рф регистрация всё норм код не приходит что делать не скажите на два номер сделал код не приходит ?

  22. Амин 26.08.2017 11:36

    Почему код не приходит уже сто раз пробовал кода нету как понять кто может помочь?

    • Тоҳир 1555 30.08.2017 12:52

      Системам ин приложения то хол халу фаслу худаша наёфтааст,кор мекунад бе ягон мамоният,лекин дар баъзе гушаю канори Чумхури.

  23. Камил 09.10.2017 01:31

    ман хич нафахмидум ай сахар то соати 10 кор мекна дальше вообще дига кор намекна и факат да айфон хамихели боша

  24. Бегахмад 27.10.2017 20:33

    чанд боша коди барои дидани мегабайт

  25. Шакар 04.11.2017 20:55

    Как узнать баланс?

  26. Шухрат 12.12.2017 08:47

    Не работает приложение вторые сутки исправьте

  27. Сашка 12.12.2017 23:55

    Почему не работает программа что-то случилось до этого работала стабильно

  28. одинаев аслидин 13.12.2017 14:52

    Салом малек ба коргарони салом билайн точикистон аз чисабабаст ки дар билайни саломи ман 31 30 дирам маблах хастак вахтеки ба точикистон занг мезанам мепартояа янеки гудок намерава як 4 шидак хаминхел шудак агар хатонакунам хамира дида бароед аз шумо хоиш мекнунам коргарои салом билайн илтмос ман одинаев аслидин

  29. одинаев аслидин 13.12.2017 14:56

    Ало атвет гичо шудак коргарои салом билайн ждат дорум аз шумо

  30. Субхон 18.12.2017 07:03

    салом. …барой чи номерой билайна махкам кардиян да балансам 6 сомони хаст занг зада наметонам

  31. Субхон 18.12.2017 07:05

    барой чи номерой билайн салома махкам кардиян да балансм 6 сомони хастай занг зада наметонм

  32. Ахмад 20.12.2017 03:18

    Салом Билайна махкам каран.Аз 20.12.2017

  33. Хищник 20.12.2017 14:21

    Э хичи кора ба анчом намерасонан точико

  34. эшмат кул 26.12.2017 00:52

    Салом не работает это уротски прослежены какой-то гандон закрыли эту кто может ответить на мое вопрос

  35. Али 02.01.2018 22:39

    Ягон кас медона Ки хами салом долчи кор мекуна ё Ки не ?

  36. Али 09.01.2018 21:46

    Бакор даромад билайн салом

  37. Сайдчафар 12.01.2018 19:22

    Е неке Кати хами коршон сари хдшона мехран мардума руз то руз холшона бад кадесан лишна номери мада ,6 50 с бд
    Ё хуй кненша ё плой мардум бтен сагой лайн
    Яруз менее махкамай бо хабар метенки хуй Шид
    Ки мода чавоб мета сагбачахой хунхур

  38. Мехроб 05.02.2018 13:15

    Чиба 2 руз мешава точикистон занг зада нашидестай

    • Мурад 05.02.2018 20:14

      Брат ай морам амихе шидай чиба намедонм

  39. Мурад 05.02.2018 20:06

    Барои Чи бародаро намеша гап зала мепартоя айби Чи боша

  40. Карим 05.02.2018 20:28

    Бо чигап шид салома заг зада ншиайсас 17сомони дора

  41. Мурад 06.02.2018 19:09

    Ай морам амихе шидай брат чиба ичка намедона ай Чи саба

  42. Неважно 10.02.2018 14:21

    Ай хама хуб симкарта дар точикистон Вавилон индиго МегаФон самый последний Билайн

  43. Насриддин 11.02.2018 23:36

    Салом ба кормантони копания Билайн барои чи салом Билайн кор накрсодас сабаб дар чист ягон сабаби техники боша шумохон мухочиронро хотя сабаби техники боша SMS рои кунетон мо мардум фахмем сабабашро хамаи компани алокаи Точикистон бахош 3 шумохон ягон праграмая нагз ба истифода дода наметонетон факат поблема то занг зада намеша то связ нест шумохон катар ахмият тиетон Чи Гап хамин ахвол хулоса сабаби кор накардани Салом Биоайна илтимос чавобашро фритоенед

  44. Додарбек 12.02.2018 18:12

    Саломалекум бубахшед кормандони билайн точикистон агончи гуед ки барои чи САЛОМ БИЛАЙН кор намекунад чавобашро интизорем?

  45. Курбон 19.02.2018 17:40

    Здравствуйте почему у меня не работает я вроде зарегистирован не могу позвонить таджикистан

  46. Курбон 19.02.2018 17:41

    Почему не работает программа салам

  47. Рахим 19.04.2018 15:54

    Здравствуйте скажите пожалуйста почему на Салом Билайни у меня не получается зарегистрироваться только идёт загрузка и всё?

  48. асрор 03.07.2018 20:59

    салом ман аз барномаи салом нохост баромадам ва ду бора барои даромадан код мепурсад чи кор кунам

  49. Ольга 19.07.2018 15:21

    Почему не работает приложение Салом.Не могу дозвониться

  50. Хишник 19.07.2018 22:44

    Интизор шавет ман кампаниям точикистон занг зала пурсидам ки барои чи салом Билайн кор намекунад онхо атвет додан ки дуруз бад кор мекунад

    • Муҳоҷир 20.07.2018 09:57

      Боз чанд рӯзи дига интизор шавем чор рӯз шудай кор намекунад

  51. Ашур 20.07.2018 09:07

    Чарт салом кор намекуна

  52. Муҳоҷир 20.07.2018 09:54

    И дурӯз чор рӯз шудку

  53. Муҳоҷир 20.07.2018 09:55

    Я не могу зарегистрироваться на салом в чем причина?

  54. аличон 20.07.2018 13:58

    Салом алекум праграмаи Салом кай кормекарда бошад?

  55. Диловар 20.07.2018 18:07

    Салом алек бачахо салом барои Чи кор намекуна чан рузи дига ждать кунем бо

  56. Хасан 20.07.2018 20:01

    Программа салом будет работать или нет??? ответы на вопросы пожалуйста!!!

  57. Нуроншо 20.07.2018 22:54

    Ягом вас медона ки чи гап шуда боша приложения салом Дига дуромада нашудестай

  58. Иброхим 21.07.2018 08:33

    Салом бахамаи кор кунони билайн Хохиши гариб бачахо илтимос аз шумо ширкати Билайн тч тарифи Салома кушоед

  59. Ориф 21.07.2018 23:33

    Салом билайин кай кормекарда?

  60. Карим 22.07.2018 10:48

    Салом, Чиба салом кор накардестай?

  61. Худойдод 22.07.2018 16:15

    Якдурузи дига токат кун

  62. Худойдод 22.07.2018 16:16

    Якдурузи дигар токат кун

  63. Ҳайдарали 23.07.2018 18:26

    Асаломуалекум! Барномаи салом чаро аз кор мондааст чанрузбоз ? Ба кор медарояд ё не ?
    Суолҳоро бе посух нагузоред мардум ба шумо бовар доранд, ки суол медиҳанд! !!

  64. Ҳайдарали 23.07.2018 18:32

    Асаломуалекум! Барномаи салом чаро чанрузбоз кор намекунад? Ба кор медарояд ба ин якду рӯза ё не? !

  65. Абдусалом 24.07.2018 02:59

    Холям соз намекардабошан хами програмаи Caloma и чо кардабоша и на разработчикош менависан ки кай созмеша

  66. Абду-Рахим 24.07.2018 12:18

    Саллом ба хама.. ки медона? Чуба Саллом кор накардестай?
    Кто знает ответьте пожалуйста!

  67. Абду-Рахим 24.07.2018 12:41

    Э и разработчиков Саллом кай мега ки, ки чи гуфтестай.. похуяйшон!. Ика халки гариб хамаш як савола додестиян хич не ки чавоб бдиян яктахай акалам

  68. Мирзо 24.07.2018 13:17

    Зачем в данные момент программа салом не работает

  69. АНИСДЖОН 24.07.2018 17:59

    Мне как-то так ответили : Барои чи программаи «САЛОМ» кор намекунад???

    Руз ба хайр!
    Мутахасисони мо оиди ин масъала кор карда истодаанд, харакат мекунан вакти кутохба исло кунанд. Барои норохатии ба амаломада аз номи ширкат узр мепурсем.
    Мо ба фахмиши шумо умедворем.
    С уважением,
    *************************************
    Направление по развитию продуктов
    компании ООО «ТАКОМ» (Beeline TJ)
    [email protected]: [email protected]
    Адрес: г. Душанбе, пр. Айни 48,
    734013, БЦ «Созидание»

  70. муштарии бесаводон ! 27.07.2018 11:12

    Асаломуалекум!
    Ҳолоҳам барномаи саломро ба кор набаровардед?
    Шармнадошта Боз мегӯед асри 21 асри технологияи навин ‘! Дигарон дар як ҳафта кишти кайҳони месозанд шумо бошед як барномаро ба кор дароварда наметавонед ҳамаи бесаводҳо ҷам шудед мардумро фиреб дода мегуед вақтҳои наздик ба кор медарояд бовар дорам худатон намефаҳмед кай ба кор медарояд. Бефаҳмҳо корро биспоред ба онҳое ки оқилтаранд дар ин самт шумо равед роҳ руби кунед! !!

  71. Али 27.07.2018 12:00

    Салом ба хамаи бародарои точикистон ва ба ширкати билайн . Барои чи программаи салом кор накарсодай??

    • муштарии бесаводон ! 28.07.2018 11:04

      Барой он ки коргарой Beeline-tj навбати подадан дхтароша пахта чобук бурдан. Барой ҳамин Beeline бесоҳиб мондай !!!!!

  72. Нисо 28.07.2018 08:19

    Почему не могу звонит у всех так или у маня только

  73. Боря 28.07.2018 16:05

    Бачахо хами салом кор кардестай

  74. Абдулло 29.07.2018 21:50

    Салом бародаро ва хохаро ва Билайн манда код наомасодай чи кор кунум Ки медона гап хана илтимос!

  75. Азам 29.07.2018 23:22

    Админ илтимос дида бароед барои чи кор накардесай салом?

  76. Некруз 31.07.2018 19:30

    Саломум алайкум!
    Салом барои чи кор накарда истолааст илтимос чавобашро дихед

  77. Beeline-tj 01.08.2018 09:05

    Салома ждать накнен и барзагово хован вастановитш намекнан ай Вавилон мобигапа скачать кнен ай саломда зурай 3 дирам мегира минутшда!

  78. Шарофиддин 03.08.2018 20:41

    Салом алекум Салом Билайн аз кай ба кор медарояад

  79. Обид 10.08.2018 01:51

    Всем привет а как можно Регистрирует на салом Почему программа не работает как можно ужинать

  80. Шарифчон 12.08.2018 10:34

    Чихел кунем занг занем точикистон

  81. турсун 15.08.2018 20:44

    и билайн саломаш ба хайре худи алокаи мобилиаш паст шудааст.бисер вакт худ ба худ антенааш гум мешавад.бехтараш аз билайн истифода набаред ки ахмактарин ширкати мобили дар тч ин билайн мебошад.ман 3 симкорти билайнамро шикастам.аз хисоби мавчи пастсифаташ

  82. Бобо 01.09.2018 21:27

    чхел ба чои гудок суруд монам

  83. Мухаммад 25.09.2018 17:06

    Корнакардестае салом регистрация нашидестае тамоман корнакардестае ягон илож дора боз кормекуна ё не

  84. Мухаммад 25.09.2018 17:11

    Алло жавоб хаст

    • Тохир 5’и 01.10.2018 02:04

      АЗ ХАМАДА MegaFon Life скачать кнен установка кнен бехтарай.

  85. Иван 30.09.2018 09:50

    Салом чиба кор намекуна

  86. Евгений 24.12.2018 16:31

    Салом бо кор накадестай Чи бояд кард????

  87. шариф 30.01.2019 18:26

    барои чи аз маблаг барои зангхои баромад ба билайни точ. бо GSM аз хар ракам хархел маблаг меситонад. тарифи хардуяш як

  88. Илхом 04.03.2019 21:47

    А когда будут номера?

  89. Хабиб 19.03.2019 12:03

    Асалому алекум ака чиба кор накадестай загрузка каданмегира намерава код чандборай удалит мекнем Бо скачать мекнем намеша чикоркадан даркорай ???????

  90. Аноним 19.03.2019 12:06

    Чиба хуй накадестай ака???????? Чавоб тие

  91. Умаров 30.03.2019 22:21

    Салом Алекум Ака чиба номера мезанум парола рои намекуна Сабаб дар Чи боша тезтар чавоб медоден

  92. Саидамир 02.04.2019 21:11

    БАРОИ ЧИ ПРАГРАМА КОР НАКАРДЕСТ ВА КАЙ БА КОР МЕДАРОЯД

  93. Аноним 24.04.2019 00:15

    БАРОЙ ЧИ 100 КАС САВОЛ МЕТА ЯА ЧАВОБХАМ НАМЕГАРДОНЕН ?.

  94. Аноним 04.05.2019 13:08

    Барои чи кор намекуна салом билайн

  95. Асатулло 04.05.2019 13:09

    Барои чи кор намекунад салом билайн

  96. Рустам 14.08.2019 11:26

    Ман чихел пайваст кунам
    919664743

Ваш e-mail не будет опубликован.